KIRJANDUSKLUBI

Ülevaade MTÜ Kadrina kirjandusklubi tegevusest.

Kirjandusklubi on tegutsenud erinevates vormides 1975. a alates. Eelkäijaks oli raamatusõprade ühing. Algusaastatel toimusid põhiliselt loetud raamatute arutelud, luuleõhtud ja teatrite ühiskülastused. 80-ndate aastate teisest poolest tegevus hoogustus. Hakati korraldama kohtumisi kirjanike, kunstnike jt kultuuriinimestega. Külas on käinud Rein Põder, Raimond Kaugver, Kalju Saaber, Mare Põldmäe, Ottniel Jürissaar, Aarne Biin, Virve Osila, Milvi Tedremaa, Doris Kareva, Nasta Pino, Heilo Aadla, Ilmar Särg, Mihkel Mutt, Olev Remsu, Juhan Aare, Toomas Herm, Rein Sikk, Erik Tohvri, Liisa Pakosta, Lauri Vahtre, Hardo Aasmäe, Urmas Nõmmik, Andres Põder, Arvo Valton, Kärt Hellerma, Jan Kaus, Ülo Tuulik, Maire Liivamets, Valli-Lember Bogatkina, Arvo Kruusement, Erik-Niiles Kross, Peeter Tulviste, Anne ja Trivimi Velliste, Heino Kiik, Mart Laar, Ülle Lichtfeldt, Indrek Saar, Contra, Jürgen Rooste, Karl Martin Sinijärv, Jüri ja Piret Mildeberg, Wimberg, Bonzo, Jaan Pehk, Tommiboy, Teater Tuuleveski, Lasteteater Lepatriinu, Tiina Mälberg, Raivo Seppo, Peep ja Johannes Pihlak, Taavo Remmel, Henn Rebane, Tõnis Rätsep jt.
Klubilise tegevuse paremaks läbiviimiseks alustati 2008.a lõpus vastavalt mittetulundusühingute seadusele MTÜ Kadrina Kirjandusklubi loomist.  MTÜ Kadrina Kirjandusklubi registreeriti põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris 26. jaanuaril 2009. Kirjandusklubil on 4 asutajaliiget, hiljem liikmete arv suurenes 8-le. Kirjandusklubi liikmete hulka kuuluvad kõik vallaraamatukogu töötajad, kes  organiseerivad aktiivselt klubilist tegevust. Juhatajaks valiti 2009. aastal Jaanus Reisner.
Kirjandusklubi on alati tegutsenud Kadrina Valla Raamatukogu juures. Viimased 5 aastat on ürituste korraldamist finantseeritud toetusfondidest  ning  kirjandus-, kultuuri- ja ajaloohuviliste annetustest.

Projektitaotlusi on esitatud LEADER-ile, PRIA-le, KOP-ile, KÜSK-ile, Kultuurkapitalile ja Rahvakultuuri keskusele, millest suurem osa on hinnatud positiivselt. Tänu projektidele oleme suutnud remontida kirjandusklubi ruumid, sisustanud need vajaliku mööbliga, korraldanud Kadrina valla kirjandushuvilistele erinevaid üritusi:

*  õppe- ja kultuurireisid – Kilplaste Teemaparki, Eesti Vabaõhumuuseumisse, Setomaale, Viljandi Pärimusmuusikakeskusesse, Kalevipoja Teemaparki, Pokumaale, Viinistu Kunstimuuseumisse, KUMU-sse, Eesti Rahva Muuseumisse, Heimtali muuseumisse, Jääaja Keskusesse;

*  õhtud huvitavate külalistega – jutuvestmisõhtu “Rahvajutte Kadrina kihelkonnast”, külas Piret Päär ja Cätlin Jaago; salongiõhtud muusika ja luulega, külas Bonzo ja Pehk, Jürgen Rooste ja Erki-Andres Nuut; luuleõhtu Juhan Viidingu loomingust, külas  Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli õpilased; luuleetendus “Kahekesi” Tiina Mälbergi ja Heilo Aadla esituses; salongiõhtu „Muinasjutud muusikas“, külas Polina Tšerkassova ja Erki Kaikkonen; romansiõhtu Ülle Lichtfeldti ja Teater Tuuleveskiga Jõhvist;

*  koolitused – viltimiskoolitused, käsitöötuba “Paneme Kadrina kihelkonna triibud meie igapäevaelu värvikamaks muutma” ,  lilleseade õpituba.

*  ettelugemised ja teatrietendused mudilastele;

*  Kadrina EPT 1982. aasta reklaamfilmide digitaliseerimine, taaslinastuse korraldamine, kinoklubi algatamine Kadrinas, eesmärgiks tutvustada Eesti autorite filmiloomingut;

* MTÜ Kadrina Kirjandusklubi koolitusel „Traditsiooniline lubikrohvimine sisepindadel“ pakuti kahel päeval, so 15. ja 16. oktoobril 2016 erinevaid teadmisi ja praktilisi töövõtteid, kuidas säästvalt ja keskkonnasõbralikult vanas majas seinu viimistleda. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi küünlavalgusõhtu „Ootus“ toimus 1. detsembril 2016 ja oli emotsionaalne ning tore õhtupoolik luule ja muusikaga. Luulet luges näitleja Tiina Mälberg ja musitseerisid Peep ja Johannes Pihlak. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi LEADER projekti toetusel toimus 18. veebruaril 2017 Huljal NAHA TÖÖTUBA. Nahajääkidest erinevate esemete valmistamist õpetas Elis Teterin.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 10. märtsil 2017. a Kadrina huvikeskuse saalis kontserdi “Kristiina Ehin ja Naised Köögis”. Huvi kontserdi vastu oli väga suur. Üritust toetas Leader.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi huvireis 17. augustil Järvamaale kujunes huvitavaks ja silmaringi laiendavaks. Külastasime renoveeritud Seidla tuulikut Albu vallas ja Ajakeskust Wittenstein Paides. Seiklesime Roosna-Alliku külje all maisilabürindis ja avastasime Järvamaad, mis oli väga omapärane kogemus. Reis sai teoks tänu LEADER toetusele.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 15. septembril 2017 klubiõhtu Haljala rahvamaja näiteringi etendusega „Kaheksa varbaga kuningas“.

* 21. oktoobril meisterdasid Kadrina kirjandusklubi saalis nobenäpud Urmas Veersalu juhendamisel jõulukroone. Ühisete jõupingutuste tulemusena valmisid jõulukroonid “Maakera” kaunistamaks Hulja ja Kadrina raamatukogu. Lisaks meisterdas igaüks omale kojuviimiseks veel ühe meelepärase jõulukrooni. Meeleolukas seltskond ja ühistegemine andsid koolitusele värvi juurde. Siirad tänusõnad suurepärasele õpetajale Urmas Veersalule ja kõigile vahvatele osalejatele. Kogu seda toredat ettevõtmist rahastas LEADER.

* 27. ja 28. oktoobril toimus MTÜ Kadrina kirjandusklubi õpituba/koolitus “Vanade puitakende renoveerimine”. Leidsime, et õige aeg on õppida, kuidas lihtsate võtetega ja säästlikult vana väärtuslik aken taastada. Koolituselt koguti õpetusi, kuidas algupärasest lugu pidada ja saadi tarkusi, mida igapäevaelus kasutada. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 14. detsembril 2017 klubiõhtu, külas Tuuli ja Taul Velling.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi eestvedamisel toimus 15. veebruaril 2018 Kadrina huvi-ja noortekeskuse saalis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud klubiõhtu „Siiri Sisask – 100“. Klubiõhtu sai teoks tänu LEADER toetusele.

*MTÜ Kadrina kirjandusklubi huvireis 10. augustil 2018 Eesti Rahva Muuseumi kujunes huvitavaks ja silmaringi laiendavaks. Kõik reisil osalejad tutvusid eestlaste kultuuri ja ajalooga ning leidsid, et külastades ERM-i hakkasid nad rohkem väärtustama oma riiki ja rahvast. Reis sai teoks tänu LEADER toetusele.

*Kirjandusklubi eestvedamisel toimus Kadrinas 26.oktoobril ja 2.novembril mööbli restaureerimise koolitus. Juhendaja Mati Raali jagatud teoreetilised ja praktilised teadmised aitasid vanadele mööblitükkidele uue elu sisse puhuda. Koolitus toimus tänu LEADER toetusele.

*1. novembril olid Kadrina kirjandusklubil külas Evelin Ilves, Siim Rikker ja väike neljajalgne sõber Schubert. Räägiti tervisest, toitumisest, raamatutest ja üldse elust. Vahepaladeks sai nautida Siim Rikkeri löötspillimuusikat ja laulu, mis läks sujuvalt üle ühislaulmiseks. Lisaks sai kosutada end Kersti Kaubi meisterdatud tervislike snäkkidega. Saalitäis rahvast elas meeleolukale üritusele aktiivselt kaasa ja esitas mitmeid huvitavaid küsimusi. Kogukond Kadrinas koosneb vahvatest inimestest ja sellised koosviibimised annavad jõudu ja vaimset energiat. Üritust toetas LEADER.

*MTÜ Kadrina kirjandusklubi saalis toimus 6. detsembril 2018 tore üritus, kus külaliseks oli LendTeater Elvast sõnalis-muusikalise kavaga „Kui tähed säravad“. Aire Pajuri esitatud luuletused vaheldusid lauludega ja seda ilmestas Margus Mölli mõnus kitarrimuusika. Õhtu oli ilus ja hingekosutav kingitus meie kogukonna kultuurihuvilistele. Üritust toetas Leader programm.

Paljude lemmikmuusik Stig Rästa tõi 10. oktoobril Kadrina rahvamaja saali rahvast puupüsti täis. Pooleteisttunnine kontsert oli meeleolukas ja pikitud humoorikate vahelugudega, mis naerutas ja pani rahva kaasa elama. Stig Rästa oli kaasa võtnud oma raamatu “Minu Kennedy”, milles ta räägib oma elust ja probleemidest. Huvi autogrammiga raamatu vastu oli suur ja noored leidsid, et rasketel teemadel arutlemine tuleb kasuks. Klubiõhtu oli kingitus Kadrina kirjandusklubilt kohalikule kogukonnale ja seda tänu LEADER toetusele.

5. detsembril 2019 toimus MTÜ Kadrina Kirjandusklubi saalis jõulueelne salongiõhtu. Külaliseks olid Peep Pihlak ja Tõnu Timm ansamblist Graniidi 17, kes suutsid oma vaimustava muusika ja lauluga panna kuulajate südamed põksuma ja hinge helisema. Oleme tänulikud kohaletulnud Kadrina kogukonna kultuurihuvilistele, vahvatele muusikutele ja Kersti Kaubile maitsvate suupistete eest.

12. märtsil 2020 toimus MTÜ Kadrina kirjandusklubi saalis tore salongiõhtu Jarek Kasariga. Jarek Kasar esitas Eesti luulet ja muusikat. Klubiõhtu toimus õdusas kohvikumiljöös – soe küünlavalgus, mõnus muusika ja hingeminev luule, maitsvad suupisted ja meeldiv ühtehoidev kogukond. Klubiõhtu tõi kokku 59 Kadrina kogukonna inimest, kes kõik said osa sellest ilusast ja hingelisest kontserdist. Ettevõtmist toetas LEADER.

12. oktoobril 2020. a toimus lõbus ja õpetlik teatrihommik Vohnja, Kadrina ja Hulja mudilastele Tallinna Lasteteater Lepatiinu näitlejate osavõtul. Looks oli muinasjutt „Kuidas jänes endale lühikese saba sai“. Mängisid Aivo Sadam ja Margus Kontus. Lugu oli õpetlik ja pani mõtlema elu väärtuste üle. Lapsed elasid etendusele aktiivselt kaasa, naersid ja plaksutasid. Etendusest said osa 117 huvilist. Täname suurepäraseid näitlejaid ja kõiki vaatajaid-kuulajaid. Toetas LEADER.

Lisaks eelnimetatud üritustele oleme võimaldanud soovijatel oma ilusates ruumides läbi viia koolitusi, nõupidamisi, seminare jne. Meie tingimuseks on olnud kasutaja heaperemehelik käitumine.

Kirjandusklubi on aastaid tegutsenud vallas kultuurielu edendajana, olnud Eesti kõrgkultuuri vahendajaks, aidanud Kadrina valla inimestel meeldivalt ja kasulikult aega veeta ning pakkunud hingekosutust paljudele.

VAATA LISAKS
– Kadrina Kirjandusklubi põhikiri
– Kadrina Kirjandusklubi eetikakoodeks
– MTÜ Kadrina Kirjandusklubi ajalugu

 -Majandusaasta aruanne 2021.
– Majandusaasta aruanne 2020
– Majandusaasta aruanne 2019
– Majandusaasta aruanne 2018
– Majandusaasta aruanne 2017
– Majandusaasta aruanne 2016
– Majandusaasta aruanne 2015
– Majandusaasta aruanne 2014
– Majandusaasta aruanne 2013
– Majandusaasta aruanne 2012
– Majandusaasta aruanne 2011
– Majandusaasta aruanne 2010
– Majandusaasta aruanne 2009

 

Kirjandusklubis toimunud sündmused

*  õppe- ja kultuurireisid – Kilplaste Teemaparki, Eesti Vabaõhumuuseumisse, Setomaale, Viljandi Pärimusmuusikakeskusesse, Kalevipoja Teemaparki, Pokumaale, Viinistu Kunstimuuseumisse, KUMU-sse, Eesti Rahva Muuseumisse, Heimtali muuseumisse, Jääaja Keskusesse;

*  õhtud huvitavate külalistega – jutuvestmisõhtu “Rahvajutte Kadrina kihelkonnast”, külas Piret Päär ja Cätlin Jaago; salongiõhtud muusika ja luulega, külas Bonzo ja Pehk, Jürgen Rooste ja Erki-Andres Nuut; luuleõhtu Juhan Viidingu loomingust, külas  Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi Teatrikooli õpilased; luuleetendus “Kahekesi” Tiina Mälbergi ja Heilo Aadla esituses; salongiõhtu „Muinasjutud muusikas“, külas Polina Tšerkassova ja Erki Kaikkonen; romansiõhtu Ülle Lichtfeldti ja Teater Tuuleveskiga Jõhvist;

*  koolitused – viltimiskoolitused, käsitöötuba “Paneme Kadrina kihelkonna triibud meie igapäevaelu värvikamaks muutma” ,  lilleseade õpituba.

*  ettelugemised ja teatrietendused mudilastele;

*  Kadrina EPT 1982. aasta reklaamfilmide digitaliseerimine, taaslinastuse korraldamine, kinoklubi algatamine Kadrinas, eesmärgiks tutvustada Eesti autorite filmiloomingut;

* MTÜ Kadrina Kirjandusklubi koolitusel „Traditsiooniline lubikrohvimine sisepindadel“ pakuti kahel päeval, so 15. ja 16. oktoobril 2016 erinevaid teadmisi ja praktilisi töövõtteid, kuidas säästvalt ja keskkonnasõbralikult vanas majas seinu viimistleda. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi küünlavalgusõhtu „Ootus“ toimus 1. detsembril 2016 ja oli emotsionaalne ning tore õhtupoolik luule ja muusikaga. Luulet luges näitleja Tiina Mälberg ja musitseerisid Peep ja Johannes Pihlak. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi LEADER projekti toetusel toimus 18. veebruaril 2017 Huljal NAHA TÖÖTUBA. Nahajääkidest erinevate esemete valmistamist õpetas Elis Teterin.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 10. märtsil 2017. a Kadrina huvikeskuse saalis kontserdi “Kristiina Ehin ja Naised Köögis”. Huvi kontserdi vastu oli väga suur. Üritust toetas Leader.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi huvireis 17. augustil Järvamaale kujunes huvitavaks ja silmaringi laiendavaks. Külastasime renoveeritud Seidla tuulikut Albu vallas ja Ajakeskust Wittenstein Paides. Seiklesime Roosna-Alliku külje all maisilabürindis ja avastasime Järvamaad, mis oli väga omapärane kogemus. Reis sai teoks tänu LEADER toetusele.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 15. septembril 2017 klubiõhtu Haljala rahvamaja näiteringi etendusega „Kaheksa varbaga kuningas“.

* 21. oktoobril meisterdasid Kadrina kirjandusklubi saalis nobenäpud Urmas Veersalu juhendamisel jõulukroone. Ühisete jõupingutuste tulemusena valmisid jõulukroonid “Maakera” kaunistamaks Hulja ja Kadrina raamatukogu. Lisaks meisterdas igaüks omale kojuviimiseks veel ühe meelepärase jõulukrooni. Meeleolukas seltskond ja ühistegemine andsid koolitusele värvi juurde. Siirad tänusõnad suurepärasele õpetajale Urmas Veersalule ja kõigile vahvatele osalejatele. Kogu seda toredat ettevõtmist rahastas LEADER.

* 27. ja 28. oktoobril toimus MTÜ Kadrina kirjandusklubi õpituba/koolitus “Vanade puitakende renoveerimine”. Leidsime, et õige aeg on õppida, kuidas lihtsate võtetega ja säästlikult vana väärtuslik aken taastada. Koolituselt koguti õpetusi, kuidas algupärasest lugu pidada ja saadi tarkusi, mida igapäevaelus kasutada. Ettevõtmist toetas LEADER.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi korraldas 14. detsembril 2017 klubiõhtu, külas Tuuli ja Taul Velling.

* MTÜ Kadrina kirjandusklubi eestvedamisel toimus 15. veebruaril 2018 Kadrina huvi-ja noortekeskuse saalis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud klubiõhtu „Siiri Sisask – 100“. Klubiõhtu sai teoks tänu LEADER toetusele.

*MTÜ Kadrina kirjandusklubi huvireis 10. augustil 2018 Eesti Rahva Muuseumi kujunes huvitavaks ja silmaringi laiendavaks. Kõik reisil osalejad tutvusid eestlaste kultuuri ja ajalooga ning leidsid, et külastades ERM-i hakkasid nad rohkem väärtustama oma riiki ja rahvast. Reis sai teoks tänu LEADER toetusele.

*Kirjandusklubi eestvedamisel toimus Kadrinas 26.oktoobril ja 2.novembril mööbli restaureerimise koolitus. Juhendaja Mati Raali jagatud teoreetilised ja praktilised teadmised aitasid vanadele mööblitükkidele uue elu sisse puhuda. Koolitus toimus tänu LEADER toetusele.

*1. novembril olid Kadrina kirjandusklubil külas Evelin Ilves, Siim Rikker ja väike neljajalgne sõber Schubert. Räägiti tervisest, toitumisest, raamatutest ja üldse elust. Vahepaladeks sai nautida Siim Rikkeri löötspillimuusikat ja laulu, mis läks sujuvalt üle ühislaulmiseks. Lisaks sai kosutada end Kersti Kaubi meisterdatud tervislike snäkkidega. Saalitäis rahvast elas meeleolukale üritusele aktiivselt kaasa ja esitas mitmeid huvitavaid küsimusi. Kogukond Kadrinas koosneb vahvatest inimestest ja sellised koosviibimised annavad jõudu ja vaimset energiat. Üritust toetas LEADER.

*MTÜ Kadrina kirjandusklubi saalis toimus 6. detsembril 2018 tore üritus, kus külaliseks oli LendTeater Elvast sõnalis-muusikalise kavaga „Kui tähed säravad“. Aire Pajuri esitatud luuletused vaheldusid lauludega ja seda ilmestas Margus Mölli mõnus kitarrimuusika. Õhtu oli ilus ja hingekosutav kingitus meie kogukonna kultuurihuvilistele. Üritust toetas Leader programm.

Paljude lemmikmuusik Stig Rästa tõi 10. oktoobril Kadrina rahvamaja saali rahvast puupüsti täis. Pooleteisttunnine kontsert oli meeleolukas ja pikitud humoorikate vahelugudega, mis naerutas ja pani rahva kaasa elama. Stig Rästa oli kaasa võtnud oma raamatu “Minu Kennedy”, milles ta räägib oma elust ja probleemidest. Huvi autogrammiga raamatu vastu oli suur ja noored leidsid, et rasketel teemadel arutlemine tuleb kasuks. Klubiõhtu oli kingitus Kadrina kirjandusklubilt kohalikule kogukonnale ja seda tänu LEADER toetusele.

5. detsembril 2019 toimus MTÜ Kadrina Kirjandusklubi saalis jõulueelne salongiõhtu. Külaliseks olid Peep Pihlak ja Tõnu Timm ansamblist Graniidi 17, kes suutsid oma vaimustava muusika ja lauluga panna kuulajate südamed põksuma ja hinge helisema. Oleme tänulikud kohaletulnud Kadrina kogukonna kultuurihuvilistele, vahvatele muusikutele ja Kersti Kaubile maitsvate suupistete eest.

12. märtsil 2020 toimus MTÜ Kadrina kirjandusklubi saalis tore salongiõhtu Jarek Kasariga. Jarek Kasar esitas Eesti luulet ja muusikat. Klubiõhtu toimus õdusas kohvikumiljöös – soe küünlavalgus, mõnus muusika ja hingeminev luule, maitsvad suupisted ja meeldiv ühtehoidev kogukond. Klubiõhtu tõi kokku 59 Kadrina kogukonna inimest, kes kõik said osa sellest ilusast ja hingelisest kontserdist. Ettevõtmist toetas LEADER.

12. oktoobril 2020. a toimus lõbus ja õpetlik teatrihommik Vohnja, Kadrina ja Hulja mudilastele Tallinna Lasteteater Lepatiinu näitlejate osavõtul. Looks oli muinasjutt „Kuidas jänes endale lühikese saba sai“. Mängisid Aivo Sadam ja Margus Kontus. Lugu oli õpetlik ja pani mõtlema elu väärtuste üle. Lapsed elasid etendusele aktiivselt kaasa, naersid ja plaksutasid. Etendusest said osa 117 huvilist. Täname suurepäraseid näitlejaid ja kõiki vaatajaid-kuulajaid. Toetas LEADER.

22. veebruaril 2022 toimus Kadrina kirjandusklubi saalis EV aastapäevale pühendatud pidulik salongiõhtu. Kuna Siim Rikkeri sõit Luksemburgist Kadrinasse kestis üle kolme päeva, vahepeal seisis laev tormi tõttu Gotlandil ja Liepajas, siis ei jõudnud muusik kahjuks õigeks ajaks kohale. Teda asendas lõõtsamängija ja Tapa muusikakooli õpetaja Martin Müller. Olenemata külalise vahetusest saime toreda muusikalise elamuse. Õhtu oli väga meeleolukas ja Kadrina rahvas tõestas taas, et nad on laulurahvas. Kadrina maanaiste seltsi neiude kaetud suurepärane pidulaud pani õhtule väärika punkti.

Täname Martin Müllerit, kes reageeris kiiresti ja tuli sõpra asendama otse tööpostilt ning andis imelise kontserdi. Täname Helenat ja Meritit maitsvate suupistete eest. Suurim tänu kirjandusklubi sõpradele, kes hoolivad meie tegemistest ja naudivad koos meiega pakutavaid sündmusi.

 

17. augustil 2022 korraldas Kadrina kirjandusklubi oma lugejatele hariva ja lõbusa õppereisi Maarjamäele. Külastasime erinevaid muuseume ja väljapanekuid – filmimuuseum, Orlovi loss, tarbeklaasi näitus jne. Nautisime ilusaid merevaateid ja head toitu. Tänu meeldivale seltskonnale ja positiivsetele emotsioonidele kulges päev rõõmsalt ja kiiresti. Juba oodatakse uusi ettevõtmisi, kus samamoodi üheskoos lõõgastuda ja argipäevast välja astuda.
Täname suurepäraseid osalejaid, rõõm oli teiega koos aega veeta!
Kohtume järgmistel ettevõtmistel!
See ilus päev sai võimalikuks tänu LEADER projektile.
6. oktoobri 2022. a õhtul kogunesid käsitööhuvilised kirjandusklubi saali korvipunumise töötuppa. Eveli Tooming Avinurme puiduaidast osutus nii suurepäraseks juhendajaks, et paari tunni jooksul oli kõigil korv valmis punutud. Algul tundus korvipunumine raketiteadusena, aga endalegi üllatusena suutsime kõik sellega hakkama saada. Oli tore oma vahvate kogukonnaliikmetega koos midagi uut õppida, tulemust nautida ja tunnetada rõõmu ning rahulolu mõnusast seltskonnast.
Täname kõiki osalejaid ja professionaalset õpetajat.
Ettevõtmine sai teoks tänu LEADER toetusele.

9. septembrist – 25. novembini 2022 toimusid Kadrina kirjandusklubi eestvedamisel keraamikakoolituse sarja 6 töötuba. Juhendaja Marge Mägi jagas häid nippe ja töövõtteid, kuidas savi meie käe all vormuks ja tulemus oleks ilus. Valmisid kruusid, vaasid, alused. Ettevõtmine oli suunatud Kadrina kogukonna käsitööhuvilistele. Ettevõtmist toetas LEADER.

9. märtsil 2023 a toimus Kadrina kirjandusklubi salongiõhtu, mille pühendasime eelkõige naistele tähistamaks naistepäeva. Külas oli mitmel alal andekas Margus Vaher – muusik, kirjanik, psühholoog, suhtekorraldaja jne. Külaline tõmbas kohe rahva käima ja pani ennast kuulama. Kaunid laulud ja muusikapalad vaheldusid hea huumori ja õpetlike vahepaladega. Saal rõkkas naerust ja aplausidest, emotsioonid olid laes. Meil on väga hea meel, et huvi ürituse vastu oli enneolematult suur, mis näitab, et taolisi meelelahutuslikke ettevõtmisi on kogukonnale väga vaja. Kahju, et kõik soovijad seekord ära ei mahtunud, aga küllap korraldame edaspidi veel vahvaid sündmusi, kus osaleda. Täname šarmantset Margus Vaherit ja kokkutulnuid. Samuti suur tänu Ants Viermannile helitehnika ja Maatervis OÜ-le maitsvate suupistete eest. Ettevõtmist toetas LEADER.

 

MTÜ Kadrina kirjandusklubi kunstiõhtute sari “Itaalia renessansskunst” toimus 28. septembrist 2. novembrini 2023 ja oli kadrinlaste hulgas väga populaarne. Käsitleti Veneetsia kaunist arhitektuuri ja sealse koolkonna esindajaid Bellinit, Giorgionet ja Tiziani, luksuslikke Veneetsia tekstiile ja imepärast Murano klaasi ja palju muud. Kadrina kunstihuvilised said nendest loengutest suurepärase elamuse ja huvi kunstiajaloo vastu. Meie lektor Heie Marie Treier jäi väga rahule siinse kunstihuvilise publikuga ning soovis kõigile soojust, rõõmu ja kokkusaamisi, et inimesed ikka üksteist toetaksid, nii saab elu edeneda. Kogu see Kadrina kogemus jäi pealinna kunstiteadlasele tema enda sõnul helgena meelde.

MTÜ Kadrina Kirjandusklubil on tavaks saanud korraldada jõulukuul oma kogukonna inimestele tänuürituseks salongiõhtu ja seekord kutsusime esinema Karl Madise ja Carl-Philip Madise. Üritus toimus 14. detsembril 2023 ja kujunes väga rahvarohkeks ja meeleolukaks. Muusikud Karl Madis ja Carl-Philip Madis tõid meie sombusesse argipäeva kauneid meloodiaid ning süstisid kadrinlastesse positiivsust ja head energiat. Maitseelamusi pakkusid kauni ja apetiitse suupistelauaga Kadrina Maanaiste Seltsi virgad perenaised. Ettevõtmine sai teoks tänu LEADER toetusele.